şehiriçi nakliyatŞehiriçi nakliyat nakliye firmalarının verdiği hizmetler; şehir içi nakliyat, şehirlerarası nakliyat olmak üzere ikiye ayrılır. Bu hizmetlerin içinde evden eve nakliyat, ofisten ofise nakliyat gibi hizmetler vardır. Aynı şehir içinde bir mekândan başka bir mekâna eşya, mal ya da yük taşımaya şehiriçi taşımacılık adı verilir.

Şehiriçi Nakliyat Hususları

Şehiriçi nakliyat hizmeti veren bir firmanın dikkat etmesi gereken bazı hassas noktalar vardır. Öncelikle nakliyat firmaları eşyasını taşıdığı hiç kimsenin eşyasına zarar gelmemesi için çalışır. Kişiler taşıma için emanet ettikleri eşyalarının sağlam halde onlara ulaşmasını ister. Oluşabilecek zararlar için şehir içi nakliyat hizmetinde eşyalar sigortalanabilir. Sigortalanan eşyalar hasar görse de bu şekilde maddi kayıp düşürülür.

ümraniye parça eşya taşıma

Eşyalar paketlenirken kırılabilir ve kırılamaz olmak üzere iki şekilde paketlenmelidir. Üzerinde kırılabilir yazısı bulunan eşyalara nakliye görevlileri daha dikkatli yaklaşır. Kırılabilir eşyalar genellikle cam grubudur. Fakat bu gruba televizyon, bilgisayar, beyaz eşyalar, dolap vb. gibi eşyalar da girebilir.

Şehiriçi Evden Eve Nakliyat

Şehiriçi evden eve nakliyat yapılırken bazı insanlar paketlemenin de nakliye firması tarafından yapılmasını ister. Buna bağlı olarak fiyatlandırma şekli de değişir. Ayrıca fiyatlandırmayı etkileyen başka etmenlerde vardır. Bu etmenler; şehir içi yapılan taşımada, mekânlar arası mesafe ve eşyaların çeşitliliği olarak sayılabilir.

Fiyatlandırma konusunda taşınma gerçekleşen mekânlar içinde asansör olup olmaması da etkili olabilir. Bu çıkılacak katın yüksekliğine bağlı olarak değişiklik gösterir.