Ambalajlama hizmeti güvenli bir şekilde eşyaların nakliyesinin sağlaması aşamasında bel kemiğini oluşturur. Yanlış ve kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan paketlemeler eşyalarınızı hiçbir şekilde korumaz ve kırılmalarını önleyemez. Her eşyanın ambalaj malzemesi farklılık içermektedir. Eşyanın cinsine göre, kullanılan ambalaj malzemesi ile oluşacak hasar en aza indirilmektedir. Özellikle değerli eşyalar için değil, her türlü eşya için ambalaj yapılması gerekmektedir.

ambalajlama

Ambalajlama; Eşyaların Kırılmaması Kadar Çizilmemesi de Önemlidir

Yapılan ambalajlama işlemi taşımayı yapacak ekip tarafından değil sırf bu iş için görevli olan ambalaj ekibi tarafından yapılmaktadır. Özellikle beyaz eşya ve televizyonlar, mutfak eşyaları, mobilyalar ambalaj yapılmadan taşınmaması gerekenler arasındadır. Fakat ekibimizin gözüne ilişen veya sizin özellikle ehemmiyet gösterdiğiniz her türlü eşyaya ambalaj işlemi uygulanır.

Paketleme malzemesi olarak; bu iş için üretilmiş kâğıtlar, havalı naylonlar ve sünger kaplamalar yapıldıktan sonra eşyalar karton kutular içine konarak taşınmaktadır. Alanında uzman ekibimiz dikkatli ve özenli taşıma sonucunda hiçbir eşyanıza zarar vermeyeceğine dair önceden bir anlaşma yaparak eşyalarınızı sigortalama yapmaktadır. Fakat görünmez kazalarda önceden görünür kılınarak her türlü risk düşünülerek hareket edilmektedir. Nakliye işinde profesyonel firmalar asla işini şansa bırakmazlar.

Eşyaların Paketlenmesi

Özenilerek yapılan eşya paketleme işleminden sonra eşyalarınızı güvenle bir yerden başka bir yere taşıma işlemine geçilmelidir. Ambalajlama iyi yapılmadığı zaman gideceğiniz adreste çoğu eşyayla karşılaşamayabilirsiniz. Eşyaların sadece kırılması değil çizilmemesi de önem arz etmektedir. Taşıma işlemi esnasında çarpmalardan ve sürtünmelerden kaynaklı çizilmeyi önlemek için eşyaların sivri kısımları ve çizilmesi olağan yerleri de özel kâğıtlarla kaplamak gerekmektedir.

Uzman olmayan taşıma şirketleri ambalajlama yapıyoruz diye önceden müşteriye bu hizmetleri olduğunu söylemektedir. Fakat yapılan ambalajlama işlemi başlayınca sadece eşyaların üstlerine naylon streçler çekerek ambalaj işlemi yaptıklarını belirtirler. Eşyalarınızın üstüne çekilen naylon streçler hiçbir koruma işlemi uygulamaz. Eşyalarınız çarpma ve düşmede aynı hasarı görecektir.

Eşya Paketleme Ambalajlama

Eşya paketleme ambalajlama işi gerçek korunaklı sarmalama yapılması demek ürünün görünürlüğünü tamamen ortadan kaldırmak demektir. Ürüne paketleme yapıldıktan sonra hiçbir şekilde hiçbir yerini göremezsiniz. Sadece kartonları görebilirsiniz. Karton haricinde alt katta havalı naylon onun altında da kâğıt vardır. Eşyalarınız sizin için önemliyse çalışacağınız nakliye firması da önemli olmalıdır.